Geçen yaz Barcelona’dan katıldıktan sonra, çok yönlü İspanyol oyuncu 2023/24 sezonunda Kulüp için ikinci kampanyasına girmeye hazırlanıyor.

Academy Stadyumu’ndaki ilk sezonunda, şık ve modern bir bek olarak tüm turnuvalarda 23 maça çıktı ve Continental Cup yarı finaline ulaştık, aynı hedefteki Avrupa elemelerinde gol farkıyla kaçırdık ve bir asist kaydetti.

Bu, ülkesi dışında geçirdiği üretken ve etkileyici ilk sezonu temsil ediyordu, Valencia ve Barcelona’da ün kazandığı yerlerin ardından, sonuncusuyla birlikte 15 büyük başarı kazandı, bunlar arasında Şampiyonlar Ligi de bulunuyordu.

Ve Gareth Taylor’ın ekibi için her frontta savaşmaya devam etmek, Ouahabi için önümüzdeki sekiz ayda yüksek bir öncelik.

“Bu yıl mümkün olduğunca yüksek bir yerde bitirmek, geçen yılı geliştirmek, bu yıl mevcut olan her kupa için mücadele etmek ve Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyoruz,” diye açıkladı.

“Kendimi çok iyi hissediyorum, çok daha iyi. Neredeyse buradan olduğumu hissediyorum! Hava koşullarına da uyum sağlamıştım. Çok mutluyum ve yeni sezonun başlamasını dört gözle bekliyorum.”

City, Barclays Kadınlar Süper Ligi kampanyasına 1 Ekim Pazar günü West Ham deplasmanıyla başlıyor ve ikinci görevimizde evimizde Chelsea ile karşılaşacak.

Bu arada, Taylor’ın ekibi, West Ham’a karşı hazırlık maçında Cumartesi günü Bristol City’yi 3-2’lik değerli bir zaferle geçti.

Vixens ile yapılan buluşma, son maçımızdan bu yana dört ayı aşkın bir süre sona erdi – Deyna Castellanos ve Khadija ‘Bunny’ Shaw’ın yanı sıra kendi kalemize attığımız bir golle sonuçlandı.

Ve Ouahabi, Londra’daki sezon açılışı öncesinde City’nin kadrosundaki zaten sıkı ilişkilerin daha da güçlendiğine inanıyor.

Ekledi: “Bu [ön sezon] çok iyi gidiyor! Çok sıkı çalışıyoruz, bu çok eksiksiz bir ön sezon oldu ve çok olumlu hislerle. Gerçek şu ki, takım çok iyi çalışıyor.

“Bu ön sezon aşaması, diğer oyuncularla bağlantı kurma ve oyun tarzımıza bağlanma açısından çok önemlidir. Bu çok önemlidir. Bu [West Ham ve Chelsea] rekabetçi olacak maçlar ve iyi bir başlangıç yapmamız çok önemli olacak.

“Her şeyden önce kazanmak ve stilimizi ve rekabetçiliğimizi göstermek, insanların kazanmak istediğimizi görmeleri için, çok önemli.

“Bu seviyedeki oyunları oynamak her zaman bizim için önemlidir, her zaman oynamaktan keyif alırız. Bu durumda, büyük bir takım olan Chelsea’ye karşı oynuyoruz.

“Bunlar kazanmak istediğimiz oyunlar, ancak kim olduğumuzu da göstermek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir